טלפון להזמנות: 04-3730018

מהם כללי הזהירות לבתי העץ

מי מאתנו לא חלם בעבר על בית עץ לגינה, בית פשוט, קלאסי במראה, שבו נוכל להמציא קסמים, לרקום סיפורים ולחיות בעולמות מופלאים. אין ילד, שלא חלם, ואין הורה, שלא רצה להגשים. אם החלטתם להתקין בית עץ לגינה בחצר ביתכם כדאי שתכירי כמה כללי זהירות, שיעזרו לכם לשמור על בטיחותכם ובטיחות ילדכם.

כללי זהירות בעת התקנת בתי עץ

מלאכת הרכבת בתי עץ דורשת ריכוז רב ושימוש בחומרים וכלים, שעלולים לסכן את השוהים במרחב, מסמרים, ברגים, מסור, מברגה, מקדחה, הם רק חלק מהאמצעים, הנדרשים לכם לביצוע המשימה. השתדלו לתאם את מועד ההתקנה לזמן בו הילדים נמצאים תחת השגחה, או בזמן בו הם שוהים במוסדות החינוכיים, מעבר להפתעה המקסימה, שתחכה להם, כאשר יחזרו, תוכלו להבטיח, שכל מסמר, בורג, מסור או מברגה הגיעו למקומם הנכון.

התאמת גובה הבית

הבית הוא המקום הבטוח לנו, אך גם אחד מהמקומות המסוכנים ביותר לילדים, למעשה רוב רובן המוחלט של פגיעות או פציעות ילדים, שמביעות לאשפוז ואף חמור מכך קורות בסביבת המגורים המוכרת. המשחק בבית מעץ אינו דורש השגחה, אך בהחלט דורש התאמה לגובה גילאי הילדים ולרמת הנגישות שלהם. הקפידו, שגובה הבית לא יעבור את ה 30 ס"מ מהקרקע, אם מדובר בפעוטות עד גיל 3, במידה ומדובר בבתים המיועדים לילדים גדולים יותר, הצטיידו במעקות בטיחות, וסולמות בעלי תו תקן, על מנת להבטיח שימוש בטוח ותקין.
תוכלו לרכוש בתי עץ לילדים במגוון מחירים, שנושאים כולם תווי תקן מוכרים ומורשים.

שמירה על רמת גימור נאותה

כאמור, התקנת בית מעץ לגינה מצריכה שימוש בברגים, מסמרים, מסור, פטיש, וכלי עבודה, שאינם בטוחים לילדים. בסיום ההתקנה, סרקו את השטח, הרחיקו כל אמצעי, שאינו שייך למקום באופן טבעי, בדקו בין החריצים האם נותרו ברגים או מסמרים מוסתרים, הרחיקו את כלי העבודה הכבדים, ושייפו פינות חדות למען הבטחת בטיחותם של הילדים.

התקינו גדר

צרו ליד כל בית מעץ גדר בטיחות, שתאפשר לילדים לעמוד במעין מרפסת קטנה, הקפידו, שגובה הגדר גבוה מספיק, ומגיע בממוצע עד קו החזה לפחות.
וודאו שהגדר חלקה ומפולסת, מחוזקת ומפשרת עמידה בלחץ גבוה.

את ההתקנות המורכבות השאירו למומחים

בדרך כלל, נהוג להוסיף להתקנת בתי עץ לגינה גם מתקני משחק, שמשמשים כאטרקציה. תוכלו להתקין משטחים משופעים, מגלשות ונדנדות, בסמיכות לעץ, ולהפוך את האזור למוקד מרכזי ומלא בהנאה. הקפידו לחזק את החבלים ולרכוש אביזרים רק מספקים מורשים. במידה ומדובר על כמה אלמנטים, העדיפו לבצע את ההתקנה דרך מומחים, שיוכלו להבטיח את הבטיחות.
לסיכום, כולנו חולמים על בית מעץ, ועבור רבים מאתנו החלום בהחלט אפשרי, הקפידו על התקנה איכותית, בחרו באביזרים, העומדים בתקינה הישראלית, וודאו שהשטח נותר נקי מחומרי בניין ואביזרים, והעדיפו להתקין את הבית, כשהילדים אינם נוכחים.